شش سیگما

مشاوره شش سیگما ، طراحی برای شش سیگما

برای پیاده سازی و اجرای یک کسب و کار ، چه در حوزه تولیدی و چه خدماتی میبایست بر روی فرایند های مورد انتظار سازمان سازمان برنامه ریزی های دقیقی انجام داد تا پس از تاسیس سازمان بتوان بطور مطلوب از آن بهره برداری نمود.

چرا فرایند ها باید بر اساس شش سیگما طراحی شود؟

در چنین پروژه هایی ، فرایند های سازمان باید بطور دقیق تعریف ، تحلیل و اجرا شوند تا با کمترین هزینه بیشترین عایدی را نصیب سازمان کند. چرا که همه سازمان ها در ابتدای کار خود در مرحله رشد قرار دارند و هنوز به بلوغ نرسیده اند. در نتیجه عملا در مدتی که در حال رشد هستند باید بیشتر هزینه کنند و اصطلاحا از جیب بخورند.

گروه مهندسین مشاور نور با در اختیار داشتن افرادی متخصص در این مسیر همراه شماست تا بتوانید فرایند های خود را در بدو شروع به کار سازمان محترمتان ، شما را همراهی کند و فرایند های سازمان شما را که شریان های تولید ثروت برای شما هستند را به گونه ای طراحی کند که با کمترین هزینه و اتلاف بتوانند در کمترین زمان بیشترین بازده ممکن را برای شما و سازمان محترمتان رقم بزند.

این پروژه در ۵ مرحله با استفاده از ابزار قدرتمند شش سیگما و بکارگیری فرایند DMADV اجرا می شود که بطور خلاصه نیاز های مختلف مشتری را بررسی کرده ، مقادیر مطلوب مشتری را اندازه گیری نموده ، با تحلیل های آماری به شما نشان می دهد که مشتری واقعا حاضر است برای چه مشخصه هایی در محصول هزینه کند و در نهایت با طراحی یک فرایند بهینه بر اساس نتایج تحلیل  های آماری بهترین فرایند را در سازمان شما اجرا می کند.

مروری بر فرایند DMADV

Define : این فاز که تعریف نام دارد می کوشد تا همان نیاز های انگیزشی برای مشتری ایجاد شود یا فرایندی که در سازمان مورد نیاز است تا خروجی را به سطح شش سیگما برسد را شناسایی کند.

Measure : در فاز اندازه گیری این رویکرد هدف شناخت وضعیت فعلی سازمان نیست ، بلکه اندازه گیری نیاز های مشتریان و تبدیل آن ها به مفلهیم عملکردی در سازمانمان است.

Analyze : در فاز تحلیل با فنونی مانند اصول TRIZ ، درهم شکستن مفروضات و تحلیل داده های جمع آوری شده در فاز قبل نیاز های مشتری و فرایند را درک نموده و برای ارضای اننیاز های برناه ریزی انجام می شود.

Design : بر اساس خروجی های فاز قبل و در نظر گرفتن برنامه ریزی انجا شده می بایست فرایندی برای ارضای نیاز های مشتری و فرایند های سازمان طراحی شود و طراحی اجرا گردد.

Verify : در بخش صحه گذاری با انجام ازمایشات و آزمون های سخت گیرانه در صدد صحه گذاری بر طراحی های انجام شده هستیم.

مشاوره طراحی سازمان بر اساس شش سیگما

با توجه به این امر که رویکرد اجرایی گروه مهندسین مشاور نور طراحی برای شش سیگما یا به اصطلاح DFSS می باشد ، تمام فرایند های شما در طول عمر سازمانتان در سطوح نزدیک به شش سیگما فعالیت میکنند و عملا هزینه های کیفیت شما رقمی معادل صفر خواهد بود.

از سویی رویکرد  ارائه شده توسط گروه مهندسین مشاور نور تنها بر شش سیگما تکیه ندارد. بلکه اقدام به پیاده سازی شش سیگما ناب می کند به این معنی که تمام اتلاف ها اعم از موجودی ، حمل و نقل ، تولید مازاد و … به کمترین میزان ممکن در سازمان محترمتان خواهد رسید.

با توجه به توضیحات ارائه شده می توان دریافت که چنین دانشی ، در حوزه مهندسی نیاز به مطالعه و تجربه بسیاری است. گروه مهندسین مشاور نور با در اختیار داشتن متخصصینی در حوزه مهندسی صنایع و مدیریت دارای دانش عمیق و گسترده ای در رویکرد شش سیگما می باشد. از سویی با ارائه خدمات مشاوره ای به سازمان های ایرانی از سال ۸۷ دارای تجربه ای گران بها در حوزه بهبود و استقرار سیستم های مدیریتی است.

مفتخریم اعلام داریم که گروه مهندسین مشاور نور (مدیرفا) آماده ارائه خدمات مشاوره ای و آموزشی در حوزه شش سیگما به کارمندان ، مدیران و سازمان های محترم می باشد. امید داست در کنار شما برای سازندگی سازمانتان  بتوانیم در مسیر های تعالی بکوشیم.

اگر در صدد به وجود آوردن سازمان خود چه در عرصه تولید ، چه در عرصه خدمات هستید جهت حداقل شدن هزینه های اولیه و بالا بردن نرخ بازگشت سرمایه تان از شش سیگما کمک بگیرید. 02188764867 – 02188761795