طرح توجیهی

طرح توجیهی چیست 

مشاوره طرح توجیهی جهت ترغیب و کمک به تصمیم گیرندگان در انتخاب یکی از گزینه های موجود ایجاد می شود. به یاد داشته باشید که گزینه شما تنها گزینه نیست ، تصمیم گیرندگان گزینه های متعددی برای انتخاب دارند. این طرح همچنین تعیین می کند که آیا کار بررسی شده با مقدار منابع موجود قابل انجام است یا خیر . یا اینکه چه مقدار منابع برای تکمیل کار لازم است.

تیم مدیرفا با سال ها تجربه در زمینه مشاور طرح توجیهی ، آماده ارائه خدمات به شما بزرگواران عزیز می باشد.

مشاور طرح توجیهی

این طرح ، مطالعه ای است جهت پاسخ به اینکه آیا یک ایده قابل توجیه است یا خیر . جواب این سوال ، نیاز به دانش در زمینه های مختلف دارد. مطالعه و تحقیق بازار (رقبا در بازار، قیمت محصولات یا خدمات رقبا و …)، مطالعات مالی (هزینه، سرمایه اولیه مورد نیاز و …)، مطالعات اقتصادی (سر به سر و …)، مطالعات فنی، از جمله مطالعاتی است که در ابتدا برای راه‌اندازی هر کسب و کار تازه ای باید صورت گیرد. در همین راستا تیم مدیرفا با بهره گیری از افراد متخصص در این زمینه قادر به ارائه خدمات به مشتریان می باشد .

مزایا طرح توجیهی

انجام یک مطالعه امکان سنجی همیشه برای پروژه مفید است زیرا تصویر روشنی از ایده شما و سایر ذی نفعان ارائه می دهد. در ادامه به مزایا اصلی انجام یک مطالعه امکان سنجی می پردازیم :

تمرکز بیشتری به تیم های پروژه می بخشد و رئوس مطالب را ارائه می دهد.

گزینه های تجاری را محدود می نماید.

دلایل معتبر برای انجام پروژه را مشخص می نماید.

با ارزیابی چندین پارامتر ، میزان موفقیت را افزایش می دهد .

به تصمیم گیری درمورد پروژه کمک می نماید.

مطالعه امکان سنجی یک گام بسیار حساس و حیاتی در فرآیند برآورد کسب و کار می باشد. اگر این گام به درستی طی گردد، ممکن است شما بهترین سرمایه­ گذاری ممکن را انجام داده باشید.

در صورت نیاز به سفارش تدوین طرح توجیهی با کارشناسان مدیرفا تماس حاصل فرمایید .