پیاده سازی طراحی آزمایشات (DOE)

طراحی آزمایشات (DOE)

طراحی آزمایشات DOE

ابتدا باید خاطر نشان کرد که طراحی آزمایشات DOE برای هر نوع سازمانی نیاز است و تمامی سازمان ها میتوانند از این ابزار پر کاربرد در فعالیت های تولیدی و خدماتی خود استفاده نمایند.

هم چنین تیم مشاوریان مدیریت نور (مدیرفا) طبق پروژه های اجرایی در بیش از 100 سازمان، اثر بخشی مناسب این ابزار کنترل کیفیت را بررسی نموده است.

مشاوره DOE

حداقل نمودن تاثیرات برخی عوامل مزاحم بر روند تولید و ارائه‌ی خدمت همواره از دغدغه های اصلی مدیران در هر نوع سازمانی می باشد ، حال این عوامل چه داخل سازمان باشند (مانند لرزش‌های زیاد ماشین آلات ، مهارت های اپراتور و…) و چه خارج از سازمان باشند (مانند مواد اولیه ، عدم همکاری تامین کنندگان و … ).

(برای مشاهده رزومه کامل شرکت مشاوران مدیریت نور ( مدیرفا ) با ما تماس بگیرید.02177930125)

رویکرد ارائه شده برای سازمان محترم شما توسط شرکت مهندسین مشاور نور که از پیشروان طراحی و بهبود سیستم های کیفیت بوده است، استقرار طراحی آزمایشات  یا DOE می باشد. برای دریافت مشاوره در خصوص اجرای این روش در سازمان خود با ما در تماس باشید.

مشاهده‌ی یک سیستم یا فرآیند زمانی که در حال انجام کار است یکی از بخش های مهم  جهت بدست آوردن دانش در آن فرآیند می‌باشد. این موضوع یک بخش عظیم از درک و فهم چگونگی کار یک سیستم می باشد.

مشاهده‌ی یک سیستم یا فرآیند زمانی که در حال انجام کار است یکی از بخش های مهم  جهت بدست آوردن دانش در آن فرآیند می‌باشد. که این موضوع یک بخش عظیم از درک و فهم چگونگی کار یک سیستم می باشد.

در هر سیستم بخشی از عوامل معدود و موثر وجود دارند که در میان عواملی کم اهمیت مانند نویزها و پارازیت ها ، اثراتشان بر ما آشکار نیست یا بر عکس برخی عوامل برای ما بسیار مهم هستند اما در عمل کمترین تاثیر را بر خروجی فرآیند ما دارند.

چرا طراحی آزمایشات ؟

  می توان با سعی و خطا به میزانی تاثیر از عامل دست یافت ولی این رویکرد ایرادی اساسی دارد ، اول این که چه مقدار هزینه ، زمان و منابع برای این کار قرار است مصرف شود؟ و در ادامه آیا نتایج طوری نظام یافته طراحی شده اند که تاثیرات متقابل عوامل بر هم نیز تحلیل شود؟

طراحی آزمایشات (Design Of Experiments) یا به اختصار DOE مطالعه‌ای است برای شناسایی عوامل موثر بر فرآیند (تولیدی و خدماتی) و دستیابی به سطحی بهینه از هر عامل با در نظر گرفتن کمترین هزینه و بالاترین کیفیت.

در شرایط فعلی کشور با توجه به تحریم های شدید بر مواد اولیه خارجی ، سازمان های تولیدی تا مرز ورشکستگی رفته یا تنها قادر به دستیابی به نقطه‌ی سر به سر هستند.

یکی از ابزار های مهندسی کیفیت برای حل این بحران طراحی آزمایشات می‌باشد. گروه مهندسین مشاور نور که همواره از سال ۸۷ تا کنون حامی تمام قد تولید کنندگان ایرانی بوده است. با در اختیار داشتن بهترین مشاوران در حوزه‌ي مهندسی کیفیت برای رساندن سازمان شما به تعالی می‌کوشد و آماده‌ی خدمت رسانی به شما می باشد. 

اهداف پیاده سازی طراحی آزمایشات

  • پیدا کردن عوامل موثر بر فرآیند
  • تعیین متغیر پاسخ
  • طراحی آزمایش
  • انجام آزمایش
  • تحلیل های آماری و شناخت عوامل موثر
  • بهینه سازی فرآیند

در نهایت باید افزود با وارد کردن این دانش در سازمان خود و پیاده سازی آن ، می توانید از آن برای سایر فرآیند های سازمان استفاده کنید. اما در صورتی این امر ممکن است که با مشاورینی زبده وارد این مسیر شوید. گروه مهندسین مشاور نور با ارائه‌ی این خدمت در بهترین سطح ممکن به سازمان محترم شما تا انتهای این راه با شما خواهد بود.

برای دریافت مشاوره با ما در تماس باشید.

 

مشاوره رایگان

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟….
با ما تماس بگیرید
02188764867 – 02188761795

اگر تا بحال متدلوژی های مهندسی های کیفیت را در سازمان خود اجرا نکرده اید اولین و بهترین پیشنهاد برای شما اجرای روش طراحی آزمایشات است.