روز ملی کیفیت

پیام مدیریت گروه مشاوران مدیریت نور به مناسبت روز ملی کیفیت

به مناسبت فرا رسیدن روز ملی کیفیت :

کیفیت همواره یک پارامتر تاثیر گزار در جوامع بشری در عرصه های مختلف بوده و تاثیرگزاری آن بر کسی پوشیده نیست لیکن میتوانم بگویم که شاید عصری که در آن زیست میکنیم و به خصوص با شرایط ویژه کشور عزیزمان ، در حال حاضر کیفیت مهمترین پارامتر تاثیرگزار است. شاید دیگر نشود کیفیت را یک پارامتر کنترلی در صنایع تولیدی یا خدماتی دانست چه بسا که در حال حاضر کیفیت بعد های مختلف دیگری کسب کرده است. کیفیت در عصر ما بعد اجتماعی ، بعد اقتصادی ، بعد فرهنگی و حتی بعد سیاسی دارد.

کیفیت دیگر بالغ شده است و دیگر نباید از آن انتظارهای قدیمی و کودکانه داشت. دقیقا مثل فرزندی که گاه نوجوانی و جوانی را تجربه میکند. در کشوری که تولید در آن راه حل است و نه یک گزینه ، کیفیت تشویقی نخواهد بود و مهمترین الزام این راه حل است. خوب می دانیم که باعزم ملی و همگانی که در حوزه تولید و کارافرینی در کشور به راه افتاده است ، فراموشی کیفیت و کمتر اهمیت دادن به آن چیزی جز خود کشی نیست.

در تحریم و بی تحریم ، در برجام و بی برجام ، در پسا برجام یا پیش از برجام این کیفیت است که میتواند نقش اصلی در خودکفایی کشور را ایفا نماید و غفلت از آن برایمان سنگین تر از هر چیزی که به خیال آید ، تمام خواهد شد. فردا روزی است که  دنیا با اطمینان و با اشتیاق محصول با کیفیت تولید ایران را خریداری می کند و چه دشمنی میتواند 8 میلیارد مردم دنیا را تهدید کند تا محصول ایرانی با کیفیت را نخرند در زمانی که محصول ایرانی با کیفیت ترین محصول بازار جهانی باشد؟؟ کدام ابر قدرت می تواند تمام دنیا را راضی کند محصول با کیفیت بالای ایرانی را فقط به دلیل تحریم و سیاست و …. نخرند و کدام مردم دنیا راضی میشوند محصول خوب را نخرند و به سراغ چه محصولی بروند؟

این فردا خیلی دور نیست . فردایی می سازیم که در دفتر کار و منزل همه تحریم کنندگان محصولات ایرانی باشد. فردا کشورمان را با برندهای مختلف محصولات و خدماتش در دنیا میشناسند . در هر خیابان و هر مال و بازار و هر کوچه و کناری یادگاری از کشور 2500 ساله ایران خواهد بود اگر و تنها اگر  امروز بدانیم که تنها راه رسیدن به فردا کیفیت است.

18 آبان روز ملی کیفیت را از طرف خودم و همه پرسنل گروه مشاوران مدیریت نور تبریک عرض میکنم و امیدوارم و مطمئن به آینده کشوری که با نیروی جوانان و خرد مدیران مدیرفایی رو به سوی اینده دارد .

خداوند متعال را شاکریم که مفتخریم بیش از 12 سال در حوزه های مختلف کیفیت و مدیریت کیفیت در حال خدمت در صنایع مختلف ایران هستیم و امیدواریم بتوانیم نقش و وظیفه خود را در این مسیر بزرگ در کنار 80 میلیون ایرانی دیگر به خوبی ایفا نماییم.

بهترین ها بعد از بهترین تلاش ها اتفاق می افتد.

مدیرفا مدیریت به سبک ایرانی برای مدیران ایرانی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *