فرهنگ سازمانی

فرهنگ سازمانی در Corona

مقدمه :

تمرکز روی هدف و ارزش و فرهنگ سازمانی تان به شما در تصمیم گیری صحیح در طول این بحران کمک می کند.

ویروس کرونا ، حقیقت را برای هر شرکت نمایان کرده است. رهبران از خود می پرسند: آیا اکنون انتخاب ها و اقدامات ما نشان دهنده فرهنگ ، هدف و ارزش هایی است که ما را تعریف می کند؟

برای بسیاری از مدیران ، جواب مثبت است. هتل Best Western که در انگلستان واقع شده است نمونه ای مثال زدنی است. هنگامی که این هتل های زنجیره ای در اوایل ماه مارس به دلیل ویروس کرونا ، میزان لغوی بالایی را تجربه کردند ، مدیریت در ابتدا به فکر تبدیل هتل های خالی به بیمارستان های موقتی بود. پس از شروع به کار هتل های محلی برای ارائه کمک به بیمارستانهای مجاور خود ، مدیر این هتل های زنجیره ای متوجه شد که بیشترین نیاز برای اسکان پرسنل پزشکی ، بیمارانی با وضعیت کم خطر و افراد در معرض خطر است. طی یک هفته ، نخستین هتل تغییر کاربری یافته ، در لندن افتتاح شد و با ابتکار عمل و تصمیم گیری سریع اکنون 15،000 اتاق در دسترس اقشار در معر خطر و کادر درمانی قرار داده است در ضمن این هتل برخی از کارگران خود را ـ در حالیکه بقیه بخش ها تعطیل شده اند- به کار گرفته. در کل ، Best Western با دو ارزش فرهنگی محوری خود هدایت می شوند: 1.تعالی خدمات 2.عضو خوب جامعه بودن

فرهنگ سازمان رفتارهای آن در مقیاس آنچه که می گوید و انجام می دهد ارزیابی می شود. فرهنگ سازمان با هدف و ارزش های آن هدایت می شود (شکل 1 را ببینید). و همانطور که در حال حاضر با Covid-19 دست و پنچه نرم می کند ، توسط همین بحران نیز مورد آزمایش قرار می گیرد. تحقیقات ما نشان میدهد که از میان ارزشهای مطرح شده توسط فرهنگهای قدرتمند ، همکاری ، چابکی ، صداقت ، محوریت مردم ، نوآوری ، پاسخگویی و جاه طلبی از همه با ارزش ترند. ما دریافتیم ، شرکتهایی که فرهنگ برنده ای دارند و دارای یک قطب نمای داخلی قوی هستند یا به عبارت دیگر از کارکنان خود الهام می گیرند.

فرهنگ سازمانی در Corona

فرهنگ قطب نمای داخلی سازمان شما است و اقدامات لازم را برای انجام تصمیمات مناسب در مواقع بحران به شما اطلاع می دهد.

بنابراین ، همانطور که رهبران گام های مناسبی برای تحمل این طوفان از نظر مالی و عملیاتی برمی دارند ، از خود می پرسند که چگونه می توانند عملکرد خود را به گونه ای انجام دهند که مطابق با فرهنگ سازمانشان باشد. این پرسش کمک می کند تا سه مرحله ویژه انجام شود.

سه مرحله ویژه مطابق با فرهنگ سازمانی

1.در هدف و ارزشهای خود تأمل کنید.

اولین قدم این است که لحظه ای به تأمل در مورد هدف و ارزش های شرکت خود بپردازید و این برای این عبارات پاسخ های مناسبی بیابید:

1.دلیل وجود کسب و کار شما

2.عقاید شما در مورد چگونگی انجام کارها.

یک بحران می تواند این موارد را به شدت مورد توجه قرار دهد و سنگ محکی برای انتخاب های شما باشد. شما چه کاری انجام می دهید (یا می توانستید انجام دهید) تا با هدف و ارزش های خود مطابقت داشته باشید؟ آیا فکر می کنید اقداماتی که انجام دادید متناقض با اهداف شما بوده؟ به عنوان مثال ، استراحتگاههای تعطیلاتی توسط Covid-19 به سختی ضربه خورده اند. البته که مدیران اجرایی چنین کسب و کارهایی نگران تداوم تجارت هستند و ممکن است با سؤالاتی از قبیل بازپرداخت بیعانه ها یا نگه داشتن آنها روبرو شوند. آنچه آنها تصمیم می گیرند در طولانی مدت عواقب مهمی را به دنبال خواهد داشت و تمرکز بر هدف و ارزش هایشان یکی از مهمترین فاکتورهایی است که می توانند در مورد بهترین پاسخ مورد تأمل قرار دهند.

  1. در مورد هدف و ارزش های خود صحبت کنید.

اگر مدیریت استمرار کسبس و کار است که در حال حاضر تنها کاری است که می توانید انجام دهید ، اطمینان حاصل کنید که ارتباط اقدامات خود را به شکلی متناسب با ارزشهای خود برقرار می کنید. هاوکسموور ، یک رستوران زنجیره ای در انگلستان ، مانند بسیاری از همتاهایش ، تصمیم به تعطیلی موقت رستوران های خود گرفته است. ارتباطش با مشتریان ، بیانی جدی از فرهنگ یکپارچه آن با محوریت کارمندانش بود و توضیح داد که امنیت کارکنان در اولویت آنها بوده و ضمن ابراز همدردی عمیق برای کارکنان عزیزشان (که اکنون به حالت تعلیق در آمده اند) برای همه رستورانهای دیگر و کارکنانشان که در همان وضعیت امروزی هستند نیز آرزوی سلامتی نمود. برقراری ارتباط صریح و ابراز همدلی به مشتریان در درک تصمیم شما کمک می کند.

  1. فرهنگ سازمان خود را وارد زندگی مشتریان ، همکاران و جامعه کنید.

اقداماتی که برای آسانتر کردن درد مشتریانتان در این زمان از بحران انجام می دهید همیشه به یاد خواهد ماند. از شرکت های پخش کننده ویدیو که سریعا محتواهایی مربوط به وضعیت بحران را تهیه می کنند ، تا ارائه دهندگان آموزش آنلاین که دسترسی رایگان به کلاس ها را میدهند و از کارخانه های تولیدکننده آبجو که تولید به ضدعفونی کننده ها تغییر کاربری داده اند ، تا بسیاری از شرکت های دیگر که اقداماتی را انجام می دهند تا با بحران مقابله کنند ، آنها را به مشتری نزدیکتر کرده و ارزش های شگفت آور سازمان را به نمایش می گذارد.

همکاران و کارمندان شما نیز باید فرهنگ بیان شده را به شکلی معنا دار در سازمان ببینند. این امر می تواند از طریق ارتباط از بالا به پایین رخ دهد و رهبرانی که به عنوان الگوی نقش این ارزش ها هستند با تشویق افراد سطوح میانی یا عملیاتی سازمان این ارزش ها را جاری در سازمان جاری سازند. بعضي از خرده فروشان در آمريكا تنها فروشگاه هایي تعطیل را در اختیار دارند دارند اما به عنوان مثال همچنان به جبران خسارت كارمندان مي پردازند. شرکت های دیگر در تلاشند تا به کارمندان تعلیق شده و بیکار ، اشتغالی موقت در مراکز خدماتی و فروشگاه های مواد غذایی دهند ، که اکنون نیاز به کمک بیشتری دارند.

اجرای صحیح فرهنگ خود نیز می تواند به معنای انجام اقدامات مفید برای حمایت از جامعه خود باشد ، همانطور که Best Western این کار را انجام داد.

اتصال مجدد اقدامات به هدف و ارزش های شما باعث می شود ، با گذشت این بحران ، با غرور به چگونگی پاسخ شرکت خود به ابن بحران ، تگاه کنید. فرهنگ همیشه اهمیت دارد ، اما اکنون بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *