گواهینامه استاندارد ایزو 9001

گواهینامه ایزو 9001

مقدمه

مشاوره ایزو 9001 از زمان انتشار استانداردهای سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 برای اولین بار در سال 1978 ارائه شده است. در حال حاضر ، نزدیک به یک میلیون شرکت تجاری در سراسر جهان موفق به اخذ یک یا چند گواهینامه ایزو شده اند. این موارد شامل ایزو 9001 ، ایزو 14001 ،  استاندارد IATF 16949  و ….. است. آمارهایی که تاکنون ثبت شده است نشان می دهد در حالی که ، تعدادی از شرکت ها در پی اجرای استانداردهای ISO با استفاده از منابع داخلی بودند ، مواردی که خارج از خدمات مشاوره ایزو 9001 استفاده می کردند که این امر از لحاظ سرعت پیاده سازی ، اثربخشی و بازپرداخت بیشترین سود را دارد .

شرکت های مشاوره ایزو 9001 تعدادی بسیاری خدمات ارائه می دهند. بگذارید برخی از این موارد را بررسی کنیم تا شما بتوانید تعیین کنید کدام خدمات برای شرکت شما مناسب تر است:

تفسیر استاندارد ایزو  9001 

فهم استاندارد سیستم مدیریت کیفیت ایزو  9001 به تنهایی می تواند برای یک سازمان دشوار باشد . تعداد کمی از شرکت ها دارای مشکلاتی در مورد تفسیر آن برای سازمان های خود هستند. یک مشاور با تجربه ISO 9001 می تواند به شما در اعمال استاندارد در فرآیندهای کاری خاص شما کمک کند.

گزارش ممیزی ایزو  9001 

قبل از اعمال استاندارد ISO 9001 در کسب و کار خود ، باید بدانید که بین روشهای تجاری و کنترلهای موجود در رابطه با ISO 9001 چه ارتباطی وجود دارد. با استفاده از خدمات مشاوره ایزو 9001 ، می توانید یک بررسی را از شیوه های فعلی سیستم مدیریت ، کنترل و اسناد خود انجام دهید. ، برای تعیین میزان انطباق با الزامات ایزو 9001  مشاور ، گزارش ممیزی مفصلی را در اختیارتان قرار می دهد تا شکاف های موجود در شرکت شما را به همراه توصیه های آنها نشان دهد. این به شما در تهیه برنامه پیاده سازی ISO 9001 خود برای رسیدن به انطباق کامل کمک می کند.

گواهینامه ایزو 9001

برنامه ریزی ایزو  9001 

بسته به اندازه و پیچیدگی شرکت شما ، یک پروژه پیاده سازی ایزو 9001 می تواند در هر جایی از شش ماه تا هجده ماه به طول انجامد. پروژه ایزو شما باید از نظر زمان و منابع مختلف مورد نیاز ، فعالیتهای خاصی را انجام دهد ، چه کسی مسئول انجام فعالیت هایی از جمله ، بررسی نقاط عطف ، مجوزها ، آموزشها ، برخورد با مشکلات و …. می باشد ؟ مشاور ایزو 9001 می تواند یک کمک ارزنده برای کمک به معامله تجاری با این فعالیت مهم باشد.

آموزش ایزو  9001 

خدمات مشاوره ایزو 9001 غالباً گزینه های مختلفی برای آموزش ارائه می دهد که شامل موارد زیر می باشد  :

– آموزش آگاهی ISO 9001 به کارکنان در تمام سطوح

– مروری اجمالی ابه استاندارد مدیریت کیفیت

– شناسایی فرآیند ، نقشه برداری ، تجزیه و تحلیل و بهبود آن

– مدیریت پروژه ایزو

– اسناد و پیاده سازی ایزو

– ممیزی داخلی

– استفاده از ابزارهای حل مسئله

 توسعه و پیاده سازی سیستم :

تأكيد اصلي استاندارد ایزو 9001 بر برنامه ريزي ، بهره برداري و كنترل موثر بر فرآيندهاي سيستم مديريت كيفيت می باشد. این امر احتمالاً وقت گیرترین و دشوارترین بخش اجرای پروژه ایزو 9001  است. بسیاری از مسائل ممکن است در مورد اینکه چه فرآیندهایی باید کنترل شوند ، ایجاد می شود . اینجاست که استفاده از مشاوره خارجی ایزو 9001 در پاسخ به این سؤالات بطور چشمگیری کمک خواهد کرد ، تمرکز لازم را ایجاد کرده و اجرای آن را تسهیل می کند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *