دانلود استاندارد ISO31000

ISO31000:2018

استاندارد ISO31000

مدیریت ریسک _  دستورالعمل ها

دانلود استاندارد ISO31000

خلاصه

 استاندارد ISO31000:2018  دستورالعمل هایی را در مورد مدیریت ریسک سازمان ها ارائه می دهد. کاربرد این دستورالعمل ها را می توان برای هر سازمان و زمینه آن سفارشی کرد.

 استاندارد ISO31000:2018 یک رویکرد مشترک برای مدیریت هر نوع ریسک ارائه می دهد و مختص صنعت یا بخش خاص نیست.

 استاندارد ISO31000:2018 می تواند در طول عمر سازمان مورد استفاده قرار گیرد و می تواند در هر فعالیتی از جمله تصمیم گیری در تمام سطوح اعمال شود.

طبق تعریف استاندارد  ISO31000:2018 ریسک یعنی ” اثر عدم قطعیت بر اهداف ” و مدیریت ریسک (RISK MANAGEMENT) یعنی  ” فعالیت های هماهنگ شده برای هدایت و کنترل یک سازمان با توجه به ریسک “

وقتی از یک RISK MANAGEMENT خوب توسط مدیرعامل یک سازمان صحبت می کنیم بدین معناست که آن شخص می تواند با وجود ریسک هایی که در سازمان وجود دارد ، سازمان را به خوبی رهبری، سازماندهی، برنامه ریزی، نظارت و کنترل کند.

پس بهتر است از یک ترکیب بهتر استفاده کنیم : مدیریت  “در ” ریسک

RISK MANAGEMENT ایجاب می کند که فعالیت ها و فرآیندهای سازمان به گونه ای انجام شوند که کارایی و اثربخشی آنها در سطحی قابل قبول قرار گیرد.

اهمیت و مزایای اجرای مدیریت ریسک

با اجرای یک برنامه مدیریت ریسک و در نظر گرفتن ریسک ها یا رویدادهای مختلف احتمالی قبل از وقوع ، یک سازمان می تواند موجب صرفه جویی در پول و محافظت از آینده خود شود. این امر به این دلیل است که یک برنامه مدیریت ریسک قوی به یک سازمان کمک می کند تا روشهایی را برای جلوگیری از تهدیدهای احتمالی ایجاد کند و تأثیر آنها را در صورت بروز و مقابله با نتایج به حداقل برساند. این توانایی در درک و کنترل ریسک سازمانها را قادر می سازد تا در تصمیمات تجاری خود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند. بعلاوه ، اصول قدرتمند مدیریت سازمانی که به طور خاص روی مدیریت ریسک متمرکز است می تواند به یک سازمان کمک کند تا به اهداف خود برسد.

اطلاعات کلی

وضعیت : منتشر شده

تاریخ انتشار : بهمن 1396

نسخه ویرایش : 02

تعداد صفحات : 29

کمیته فنی : ISO/TC 262 Risk management

دانلود

چرخه عمر

ترجمه استاندارد

خدمات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *