استاندارد ملی ایران

مدیرفا به عنوان همراه شما در مسیر اخذ استاندارد ملی ایران خواهد بود.

سازمان ملی استاندارد ایران INSO و تحقيقات صنعتي ايران که تنها متولی صدور گواهینامه های کاربرد علامت استاندارد در ایران  میباشد ، کالاهایی را به عنوان کالاهای مشمول استاندارد اجباری گزینش نموده است که تمرکز، توزيع و فروش اين گونه کالاها با کيفيت پايين تر از الزامات استاندارد ، ممنوع مي باشد و طی قوانین مصوب در مجلس شورای اسلامی کلیه تولید های صنعتی داخلی باید استانداردهای لازم را کسب نماید و تولیدات داخلی غیراستاندارد قابل توزیع نخواهد بود . توليدکنندگان کالاهاي مشمول مقررات استاندارد اجباري ملزم به رعايت مقررات مربوطه بوده و چنانچه الزام هاي قانوني را مراعات ننمايند، علاوه بر آن که خود به عنوان مصرف کننده در جامعه از آن زيان خواهند ديد بر اساس مواد 9، 11، 12 و 14 قانون اصلاح قوانين و مقررات سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران تحت پيگرد قانوني قرار خواهند گرفت.

اخذ نشان ملی استاندارد ایران isiri

این نشان نماد اعتماد بر محصول ایرانی است. بدون شک مصرف کننده ایرانی لایق بهترین و با کیفیت ترین محصولات میباشد و سازمان ملی استاندارد ایران INSO مسئولیت تایید و گواهی محصولات منطبق بر الزامات استاندارد ملی ایران را بر عهده دارد. گروه مشاوران مدیریت مدیرفا آماده ارائه خدمات مشاوره و پیاده سازی تا اخذ نشان استاندارد برای همه سازمانهای دارای استاندارد ملی در فهرست استاندارد ملی ایران می باشد. مفتخریم که تا بحال محصولات بسیار زیادی از مشتریان ما توسط مدیرفا صاحب نشان استاندارد ملی ایران شده اند.

اخذ این استاندارد در صورت وجود استاندارد ملی اجباری برای آن محصول ، مهمترین گواهینامه ای می باشد که یک تولید کننده می بایست برای محصول خود اخذ نماید. این نشان ، نشان دهنده انطباق الزامات کیفی و بعضی موارد ایمنی محصول با استاندارد ایران ISIRI می باشد. اخذ استاندارد ملی اجباری کلید ورود به بازارهای صادرات نیز بوده تا جایی که اخذ استاندارد ملی ایران گام اول اجباری جهت اخذ مجوز صادرات می باشد.

این استاندارد به دو دسته تقسیم می گردد.

  1. استاندارد ملی اجباری
  2. استاندارد ملی تشویقی

که در روند اخذ استاندارد تفاوتی را ایجاد نمی کند.

الزامات اولیه اخذ استاندارد ملی ایران

  1. گواهی ثبت علامت تجاری ( برند)
  2. مجوز تولید
  3. آزمایشگاه
  4. مسئول کنترل کیفیت مورد تایید

مراحل اخذ استاندارد ملی ایران ISIRI

فرآیند اخذ این نشان  از دو بخش کلی تشکیل شده است. فرآیند اول مرتبط به آماده سازی مدارک ، شرایط و تجهیزات مورد انتظار استاندارد و فرایند دوم مرتبط به امور مرتبط به سازمان ملی استاندارد میباشد. مدیرفا با افتخار آماده انجام صفر تا صد فرایند اخذ این نشان  می باشد.