گواهینامه محصول اروپا

در صورتی که به دنبال اخذ گواهینامه CE یا همان گواهینامه محصول اروپا هستید به طور خلاصه اشاره میکنیم که در صورتی که محصول شما در لیست محصولات مشمول نشان CE در کمیسیون اروپایی باشد ، شرکت مهندسین مشاور نور ( مدیرفا ) با همکاری NB مورد تایید که بابت دایرکتیو و استاندارد هارمونایز محصول شما اجازه فعالیت داشته باشد اقدام به اخذ گواهینامه CE خواهد نمود و این فرآیند وابسته به نوع محصول و کلاس خطر محصول شما حداقل 3 ماه به طول خواهد انجامید .
متخصصین ما در گروه مهندسین مشاور نور با دانش و تجربه بالای اخذ نشان CE برای طیف گسترده ای از محصولات و دایرکتیو های کمیسیون اروپایی ، اخذ گواهینامه معتبر در کمترین زمان ممکن را به شما تولید کنندگان محترم وعده میدهند.

در ادامه به توضیحات تکمیلی بابت اخذ نشان CE میپردازیم.

گواهینامه محصول اروپا
گواهینامه CE

گواهینامه CE به عنوان نشان انطباق محصول با دایرکتیوهای اتحادیه اروپا می باشد و اخذ نشان CE میتواند به منظور نشان دادن انطباق محصول با محصولات اروپایی تلقی گردد. نشان CE به این معنی است که محصول مرتبط توانسته است الزامات و مقررات بالای ایمنی و بهداشت و محیط زیست کمیسیون اروپا را اجرایی کرده و توسط یک شرکت یا نهاد مطلع اروپایی NOTIFY BODY تایید و گواهینامه اخذ نموده است و در این صورت میتواند در بازار منطقه اقتصادی اروپا و ترکیه EEA  به فروش برسد.

همه محصول ها نیاز به گواهینامه CE ندارند

همین ابتدا خدمت شما تولید کنندگان محترم و مخاطبین عزیز مدیرفا عرض میکنیم که گواهینامه CE برای همه محصولات کاربرد ندارد این بدین معنی است که حضور برخی محصول ها در بازار منطقه اقتصادی اروپا و ترکیه EEA مستلزم دریافت گواهینامه CE است و سایر محصولاتی که شامل گواهینامه و نشان CE نیستند از الزامات دیگری در اتحادیه اروپا پیروی می نمایند . در ذیل لیستی از محصولاتی که شامل گواهینامه CE نمیشوند را برای شما آماده کرده ایم آنرا مشاهده نمایید.

اشتباهی همه گیر در اخذ گواهینامه CE

یک عبارت اشتباه و یک مفهوم اشتباه در موضوع نشان CE در کشور ما جا افتاده است که متاسفانه تولید کنندگان زیادی را دچار گمراهی کرده است و آن هم کلمه های نادرست  ” نشان CE اورجینال ” ، ”  CE مارک ” و ” CE غیر اورجینال ” است . اگر شما هم این کلمه های اشتباه برانگیز به گوش شما خورده است و یا در حال بررسی اطلاعات هستید ، پاراگراف ذیل را مشاهده نمایید سعی میکن`یم که موضوع را به طور شفاف توضیح دهیم.

با توجه به اینکه نشان CE برخلاف استاندارد هایی همانند استاندارد ISO9001 به محصول داده خواهد شد و نه به سازمان فلذا موضوع اصلی قوانین کمیسیون اروپا برای محصول شماست.

به طور کلی اگر اخذ نشان CE برای محصول شما از طرف کمیسیون اروپا تعریف و یا الزام شده باشد ، روش اخذ آن نیز از طرف همان کمیسیون اعلام گردیده است و شما میبایست به همان روش یا روش های گفته شده توسط کمیسیون اروپایی اقدام به اخذ نشان CE نمایید و این موضوع به انتخاب تولید کننده و یا شرکت مشاور نمی باشد. لذا پس از حصول اطمینان از اینکه نشان CE مشمول محصول شما میباشد میتوانید با بررسی دایرکتیو مرتبط محصول خود در کمیسیون اروپا و همچنین استاندارد هماهنگ شده اروپایی روش های دریافت نشان CE را مشاهده نمایید. البته همکاران ما در مدیرفا نیز آماده انجام این فرآیند به صورت تخصصی و حرفه ای برای شما هستند و این خدمت رایگان است و میتوانید پیدا کردن روش اخذ نشان CE محصول خود را به صورت رایگان به مدیرفا بسپارید.

همچنین میتوانید لیست دایرکتیو های شامل نشان CE بر اساس آخرین ویرایش های کمیسیون اروپایی را در صفحه لیست دایرکتیوهای نشان CE مشاهده فرمایید. در صورتی که کماکان سوالی برای شما در زمینه لزوم گواهینامه CE محصول خود وجود دارد میتوانید با مشاورین مدیرفا  تماس بگیرید تا همکاران ما با افتخار پاسخگوی شما باشند. مدیرفا به صورت کاملا تخصصی در زمینه اخذ گواهینامه CE فعالیت نموده و خرسندیم که موفق به اخذ چندین گواهینامه CE معتبر برای محصولات مختلف در ایران گشته ایم.

مراحل اخذ گواهینامه محصول اروپا
اخذ  CE

برای اخذ گواهینامه محصول اروپا شرکت می بایست اطلاعات تکمیلی از محصول خود را برای شرکت مشاور ارسال نمایند تا مشاور اخذ CE بتواند پس از شناسایی دایرکتیو محصول اقدام به شناسایی استاندارد یا استانداردهای مرجع اروپایی محصول نماید. پس از این مرحله شرکت مشاور CE یک NOTIFY BODY مورد تایید و دارای کد NANDO که بتواند برای این محصول گواهینامه CE صادر کند را برای ممیزی و صدور گواهینامه محصول اروپا انتخاب و مراحل بعدی را اجرا می نماید. شرکت مهندسین مشاور نور ( مدیرفا ) تا بحال موفق به اخذ تعداد زیادی گواهینامه CE برای تولید کنندگان محترم ایرانی از چندین NB مختلف اروپایی گشته است.

نهاد مطلع اروپایی یا NOTIFY BODY شرکت ها معتبر و معرفی شده توسط کمیسیون اروپا هستند که دارای کد 4 رقمی می باشند. این شرکت ها با توجه به سوابق ، تجهیزات و دانش فنی و آزمایشگاه های تحت اختیار یا قرارداد خود ، در یک یا چند دایرکتیو توسط کمیسیون اروپا تایید صلاحیت شده اند و در پروفایل آنها در وبسایت کمیسیون اروپا قابل مشاهده میباشد.

اخذ استاندارد ce ( گواهینامه محصول اروپا )يكي از مهمترين گواهينامه هاي محصولي در راستاي افزايش سهم بازار و نيز ورود به بازارهاي صادراتي مي باشد.در ساليان اخير بسياري از توليد كنندگان ايراني به سمت اخذ گواهينامه ce آمده و نشان ce را دريافت نموده اند.بسياري از كشورهاي بازارهاي هدف ايرانيان براي ورود هرگونه محصولي به آن كشور متقاضي استاندارد ce و نشان ce ميباشند.

در مسیر دستیابی به بازار های جهانی ، با افتخار اعلام میداریم از سال ۸۷ تا کنون در کنار سازمان های ایرانی بوده ایم و باعث خرسندی ماست که با همکاری شما نامی پر آوازه تر برای ایران به ارمغان آوریم.