نرم افزار بیزاجی

نرم افزار بیزاجی (bizagi) از  ترکیب دو واژه کسب و کار (business)و چابکی (agility)تشکیل شده است.

نرم افزار بیزاجی جزئی از نرم ‎افزارهای طراحی و توسعه برای مدیریت فرآیندهای کسب و کار (BPMN- Business Process Model and notation)محسوب می شود.

نرم افزار بیزاجی (Bizagi) در سال 1989 برای پشتیبانی از بهبود مستمر فرایندهای تجاری و ارائه یک پلت فرم همکاری تجاری قدرتمند و در عین حال ساده  که قسمت های مختلف سازمان را به هم متصل می کند ، راه اندازی شد  .

مدل ساز فرآیند تجاری Bizagi ابزاری محبوب برای مدیریت فرآیند است.  نرم افزار بیزاجی (Bizagi) به کاربران امکان می دهد نقشه های پردازش را بر اساس استاندارد BPMN ترسیم کنند. با استفاده از Bizagi Modeler ، فرایندها می توانند بهWord ،PDF،Wiki،Webیا SharePoint منتشر شوند یا به صورت Visio صادر شوند تا در سراسر سازمان به اشتراک گذاشته شوند.

BIZAGI

نرم افزار بیزاجی (Bizagi BPMN Modeler)

 

شما با استفاده از این نرم افزار می‌توانید به صورت رایگان فرایندهای خود را مدل‌سازی کنید. همچنین این نرم افزار از زبان مدل‌سازی BPMN پشتیبانی می‌کند. از طرفی امکان تهیه خروجی‌های مختلف و اشتراک گذاری فرایندها در سازمان ممکن است.

Bizagi Studio

با استفاد از این نرم افزار ما می‌توانیم فرایندهای خود را پیاده‌سازی کنیم. یعنی اینکه فرایندهای خود را تبدیل به اتوماسیون اداری کرده یا درواقع فرایندهای سازمان را نیمه خودکار کنیم.

Bizagi Engine

با استفاده از این نرم افزارها ما دسترسی لازم را با سایر دستگاه‌ها مانند موبایل را خواهیم داشت. همچنین می‌توانیم بسیاری از تحلیل ‌ها را در آن مشاهده کنیم.

 

برای مکانیزه کردن فرایندها در محیط طراحی نرم افزار Bizagi BPMS باید هفت مرحله طی کنیم که عبارتند از:

  1. طراحی مدل فرایندی
  2. طراحی مدل داده یا دیتا مدل
  3. طراحی فرم
  4. تعریف قوانین تجاری
  5. تعریف کاربران
  6. یکپارچه سازی
  7. اجرای فرایند

یکی از قابلیت های فوق العاده سیستم مدیریت فرایندها بیزاجی قابلیت اتصال به ربات های نرم افزاری (RPA)  است.

RPA یا Robotic Process Automation (اتوماسیون فرآیند روباتیک)، یک تکنولوژی است که به یک نرم افزار کامپیوتری این اجازه را می دهد که اعمال انسان را هنگام استفاده از یک سیستم دیجیتالی (از صفحات وب گرفته تا نرم افزار های پیچیده)، شبیه سازی و یکپارچه کند.

Bizagi موفق ترین پروژه های BPM در جهان را با همکاری با مارک های جهانی مانند GE ، adidas ، Mars یا Old Mutual و بسیاری دیگر را با موفقیت انجام داده است.

از پیاده سازی خدمات مالی منفرد شامل صدها فرآیند در چندین قاره و زبان گرفته تا ده ها هزار مورد پردازش شده در روز در مراقبت های بهداشتی ، Bizagi یک راه حل BPM فوق العاده قوی و اثبات شده ارائه می دهد.

موارد استفاده

تیم Bizagi با همکاری در کنار IBM ، SAP و Oracle در کمیته های OMG ، استانداردهای BPM را پیش می برد.

بیش از 700 دانشگاه در سطح جهانی از Bizagi برای اهداف آموزشی و تحقیقاتی استفاده می کنند. نسل جدیدی از دانشگاهیان جهانی و متخصصان آینده کسب و کار با استفاده از Bizagi مفاهیم BPM را یاد می گیرند.

 

بیش از 350 مشتری جهانی Bizagi را برای مدل سازی و اتوماسیون فرآیندهای تجاری خود انتخاب کرده اند که منجر به بهبود کارایی عملیاتی ، زمان کوتاهتر برای بازار و چابکی تجارت می شود.

مشتریان سازمانی ما با استفاده از نرم افزار Bizagi برای ساده سازی فرایندهای مهم مأموریت (چند منظوره ، پیچیده و بین المللی) و همچنین کارهای روزمره ، در عرض چند هفته و نه سال ، از مزیت رقابتی قابل توجهی برخوردار می شوند.

 با پنهان کردن پیچیدگی های فنی و تمرکز بر روی فرآیند ، مشتریان را تشویق می کنیم که زودتر مدل سازی کنند تا فناوری اطلاعات و تجارت را کنار هم قرار دهند.

 لایه فرآیند با استفاده از فن آوری های مجازی سازی از مکان داده ها جدا می شود. نقشه های فرآیند قابل خواندن است ، افراد تجاری همچنان درگیر هستند. با انجام بررسی های مورد نیاز در مورد مدل فرآیند ، ما یک روش توسعه چابک را فراهم می کنیم ، که منجر به زمان سریع تری برای بازار می شود.

خلاصه نرم افزار بیزاجی

بیزاجی از ترکیب دو واژه (BUSINESS)  و (AGILITY)  تشکیل شده است.

این نرم افزار جزو نرم افزار های طراحی و توسعه برای مدیریت فرآیند های کسب و کار محسوب میشود.

در ابتدا بیزاجی در سال 1989 برای پشتیبانی از بهبود مستمر فرایند های تجاری و ارائه یک پلت فرم قدرتمند و در عین حال ساده راه اندازی شد.

بیزاجی به کاربران این امکان را می دهد که نقشه های پردازش را بر اساس استاندارد BPMN ترسیم کنند.

در عین حال این نرم نرم افزار ضعف هم دارد که مهم ترین آن ها ضعف در سادگی و محدود بودن آن می باشد.

بیزاجی سه محصول دارد که عبارتند از:

  • Bizagi BPMN Modeler
  • Bizagi Studio
  • Bizagi Engine

قیمت گذاری

Bizagi Modeler محصول رایگان می باشد.

قیمت  Bizagi studio براساس نوع مجوزی است که می خواهید خریداری کنید متفاوت است:

هزینه مجوز دائمی 800 دلار برای هر نام کاربری و 134 دلار برای نگهداری هزینه می شود.
مجوز یک ساله (اشتراک) 311 دلار برای هر کاربر در سال هزینه دارد و هزینه نگهداری نیز در آن گنجانده شده است.

اما با توجه به مشکلاتی مانند تحریم ها، مشکلات انتقال پول و … که در ایران وجود دارم امکان استفاده با پرداخت هزینه لایسنس هم برای کاربران به صورت عادی وجود ندارد.

و اما در ایران

در ایران تیم ما در شرکت مدیرفا با توجه به ارتباطات و دسترسی های مخصوص آماده ی ارائه هر گونه خدماتی  در نرم افزار بیزاجی می باشد در صورت نیاز به همکاری با کارشناسان ما تماس بگیرید.

از همراهی شما سپاسگزاریم امیدواریم که مطالب برای شما مفید واقع شده باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *