مدیریت فرایند کسب و کار
مشاوره رایگان

با کارشناسان ما در مدیرفا تماس بگیرید تا مشاوره رایگان در زمینه مدیریت فرایند های کسب و کار دریافت نمایید.
02188764867 – 02188761795

با انتخاب بهترین مشاور bpm ، فرآیند های کسب و کار خود را سازمان دهی کنید و روی کرد سازمان خود را از وظیفه گرا به فرآیند گرا تغییر دهید.

مشاوره مدیریت فرایند کسب و کار

چرا باید مدیریت فرآیند های کسب و کار را در سازمان خود اجرا کنیم ؟

پیش از شروع علت نیاز سازمان ها به bpm و مزایای اجرا و مشاوره bpm ابتدا تعریفی در خصوص مدیریت فرآیند های کسب کار خواهیم داشت و سپس مراحل مشاوره مدیریت فرآیند های کسب و کار را بررسی کنیم.  مدیریت فرآیند کسب و کار (BPM) مجموعه ای از روش ها ، ابزارها و تکنیک هایی است که سازمان ها می توانند برای کمک به اثربخشی و کارآیی بیشتر فرآیندهای تجاری استفاده کنند. اجرا و پیاده سازی BPM به مدیران سازمان ها و صاحبین کسب و کار ها کمک می کند تا فرآیندهای تجاری را با اهداف استراتژیک سازمان و نیازهای مشتری هماهنگ کنند. BPM یک رویکرد فرآیند محور نامیده شده است زیرا بر بهبود عملکرد سازمان در سطح فرایندهای عملیاتی منحصر به فرد آن متمرکز است. با تغییر دائمی فناوری ها، بازارها و نیاز ها و انتظارات مشتریان، BPM به سازمان ها کمک می کند تا فرآیندهای تجاری را پایش ، تحلیل و کنترل کنند تا مطمئن شوند که با خواسته های بازار در حال پیشرفت همگام هستند.

مدیریت فرایند کسب و کار (BPM) یک نوع نحوه نگرش به فرایند های حال حاضر سازمان و نظارت بر آن ها می باشد. این روش ، رویکردی موثر برای شناسایی بحران های موجود در فرایند می باشد.

مدیریت فرآیند کسب و کار (BPM) به این صورت است که یک شرکت فرآیندهای قابل پیش بینی را که هسته اصلی تجارت آن را تشکیل می دهد ، ویرایش و تجزیه و تحلیل می کند.

از این روش برای سوق دادن یک فرایند خاص به سمت اثربخش تر و کارا تر بودن استفاده می شود تا نتایج بهتری در جهت کاهش هزینه های سازمان ایجاد شود.

اصطلاح مدیریت فرایند کسب و کار تمام مباحثی را که ما برای مطالعه ، شناخت ، تغییر و نظارت فرایند انجام میدهیم را پوشش میدهد. تمام این فعالیت ها در جهت هموار سازی فرایندها و ایجاد شرایطی جهت بهبود آنها انجام می شود.

BPM بهترین روش برای اجرای کسب و کار و تکنیکی فراگیر و ساخت یافته می باشد.

مجموعه فعالیت های BPM که خود یک فرایند را تشکیل میدهند اینگونه نیستند که تنها با یکبار پیاده سازی به نتیجه برسند. بلکه این روند میبایست پیوسته و همراه با بهبود صورت گیرد. به زبان ساده این مجموعه فعالیت ها باید به صورت یک چرخه با هدف بهبود فرایند انجام شوند.

هر دپارتمان یا واحد در هر سازمان مسئول گرفتن یک سری مواد اولیه یا اطلاعات است که میبایست آن را به بخش ها و واحد های دیگر تحویل دهد. با مدیریت فرایند کسب و کار ، سازمان یک قدم عقب رفته و از نمایی دور تر به فرایند های خود به صورت تجمعی و تکی می نگرد بطور کلی می نگرد.

در واقع این فرایند وضعیت فعلی و فرصت های بهبود را شناسایی می نماید تا بتوان کارایی و اثربخشی بیشتری را در سازمان ایجاد نماید.

مشاوره BPM

تکنیک های مدیریت فرآیند کسب و کار به سازمان ها کمک می کند تا اطمینان حاصل نمایند که فرایندهای عملیاتی آنها با اهداف و استراتژی تجاری آنها مطابقت دارد. سخت گیری های BPM شرکت ها را مجبور می کند تا شیوه های تجاری را بررسی کنند تا مشخص کنند آیا آنها از یک سری مراحل قابل ترسیم در نمودار گردش کار یا روند واقعی کسب و کار استفاده می کنند. این امر با انتخاب مشاوره bpm می تواند به شما کمک کند. 

چرا رهبران سازمانی باید BPM را به جای سایر روش های بهبود فرآیند موجود امروزه انتخاب کنند؟

سازمان های امروزی در یک بازار جهانی رقابت می کنند. این عملیات مستلزم آن است که فعالیت هایی که در نقاط مختلف سازمان واقع شده اند بی عیب و نقص ادغام شوند و به سرعت سازگار شوند تا نیازهای دائماً متغیر یک مشتری در تمامی سطوح ذی نفعان برآورده کنند.

پیشرفت های فرایندی که در نتیجه استفاده از BPM حاصل می شود با تولید ارزش بیشتر با منابع کمتر در زمان کمتر به افزایش بهره وری سازمان کمک می کند. BPM همچنین کاهش هزینه ها و کنترل بیشتر هزینه ها را برای تمامی فرآیند های سازمان از جمله فرآیند تولید و ارائه خدمات، خرید، انبار، نگهداری و تعمیرات و …  فراهم می کند که برای سازمان ها تمایز محسوب می‌شود.

مشاوره BPM

مزایای مدیریت فرآیند کسب و کار و مشاوره bpm چیست؟

اگر فرایندهای “بد” منجر به سقوط یک شرکت شود ، مدیریت آنها می تواند شما را در مسیر موفقیت قرار دهد و به شما کمک کند تا در آن باقی بمانید. اسن سوال برای شما پیش می آید که BPM چه چیزی برای سازمان شما به ارمغان می آورد؟ مزایای BPM لیست طولانی را تشکیل می دهد ، اما یک نظر مشهور این است که بیشتر به صرفه جویی در بهره وری می رسد. اگرچه این بخش عمده ای از مزایای تلاش های BPM ، مانند پروژه های بهبود فرآیند را فراهم می کند، کارآیی عملیاتی تنها یکی از نتایج مطلوبی است که می تواند ناشی از دانستن فرایندهای شما و عمل به آن دانش باشد. از جمله مزایای دیگر میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • افزایش مقیاس پذیری و رضایت مشتری.
  • افزایش انعطاف پذیری کسب و کار
  • معرفی سریعتر محصولات جدید
  • تمایز رقابتی قوی تر
  • گزارش گیری دقیق تر و به صورت آنلاین
  • قابلیت پایش آنلاین فرآیند ها
  • شناسایی گلوگاه های فرآیند ها

BPM همچنین دارای یک ارزش استراتژیک انکار ناپذیر است – با مستند سازی فرآیندها، چشم انداز جامع سازمان آشکار می شود و فعالیت هایی مانند برنامه ریزی یا نحوه پاسخگویی به ذی نفعان، تسهیل می گردد.

مشاوره BPM

گام های پیاده سازی BPM

برای اجرای BPM در سازمان، 6 گام ذیل را در پیش داریم : شناسایی فرآیند ها، استخراج فرآیند ها، تحلیل فرآیند ها، بازطراحی فرآیند ها، پیاده سازی فرآیند ها، پایش و کنترل.

گام 1 شناسایی فرآیند ها :  قبل از شروع به مدلسازی در لایه های پایینی و عملیاتی ، باید فرایندها بصورت سلسله مراتبی شکسته شوند و نقشه های کلان فرایندی طرح ریزی می گردد.

گام 2 استخراج فرآیند ها : پس از شناسایی فرآیند ها، فرآیند ها را استخراج نموده و مراحل اجرایی هر فرآیند را در دپارتمان های مختلف به صورت CROSS استخراج می گردد.

گام 3 تحلیل فرآیند ها : فرآیند هایی که در گام 2 استخراح شده اند بررسی شده و توسط صاحبین فرآیند ها، تحلیل می گردند. در این گام بررسی می شود که آیا فرآیند های استخراخ شده آیا در بهینه ترین حالت ممکن هستند؟ از مهم ترین اقدامات این گام بررسی انطباق فرآیند های وضعیت موجود با وضعیت بهینه است.

گام 4 بازطراحی فرآیند ها : در این گام با توجه به خروجی گام 3 بررسی می ود که آیا فرآیند ها نیاز به باز طراحی یا بهبود هستند؟ آیا تمامی الزامات از جمله الزامات مشتری، ملی، استاندارد و … برآورده شده اند ؟ در صورت نیاز فرآیند های استخراج شده را با متد های مهندسی ببازطراحی می نماییم.

گام 5 پیاده سازی فرآیند ها : برای پیاده سازی فرآیند ها می توانید از انواع BPMS  ها استفاده کنید. جهت مشاهده انواع BPMS  ها کالیک کنید.

گام 6 پایش و کنترل : بر اساس BPMS انتخاب شده در مرحله 5 می توانید تمامی فرآیند ها را پایش کنید و در صورت نیاز با توجه به تغییرات و تحلیل های محیطی صورت گرفته و داده های حاصله، تغییرات مورد نیاز جهت حفظ یکپارچگی و برآورده کردن نیاز و انتظارات ذی نفعان را در سازمان خود با حفظ یکپارچگی، اجرا نمایید.

گام های اجرای BPM

چند آمار مهم :

  • 97 درصد سازمان های اروپایی بر این باورند BPM برای آن ها لازم است.
  • 96 درصد سازمان های امریکایی به نحوی با BPM درگیر هستند.
  • بر اساس پژوهش گارتنر، BPM اولویت شماره 1 مدیران عامل سازمان ها است.

با توجه به موارد فوق، سازمان های ایرانی در دوران پیش رو خواه یا ناخواه به سمت BPM خواهند رفت. می توانید رد این امر پیشرو باشید و سازمان خود را رد صدر سازمان هایی که از BPM استفاده می کنند قرار دهید یا منتظر رشد رقیبان خود باشید و سپس به سمت استفاده از BPM حرکت کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد BPM می توانید با تیم مشاوران مدیرفا تماس حاصل نمایید.

آمار BPM
مشاوره رایگان

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟….
با ما تماس بگیرید
02188764867 – 02188761795

اگر تا بحال BPM را در سازمان خود اجرا نکرده اید اولین و بهترین پیشنهاد برای شما شناسایی وضعیت موجود و ارزیابی فاصله تا وضعیت مطلوب می باشد که تیم مدیرفا می‌تواند در این راستا خدمات مشاوره را به شما ارائه نماید.